මලර්

මලර්ගේ මතකය අහිමි වූ සැනින්ම සිගරට් කීපයක් පුච්චන්නට හිතුනත් ෆිලුම ඉවරවෙන තුරුම ඉවසා ඉඳින්නට තීරණය කෙලෙමි. අතීතයට දිව ගොස් මට පෙම්කල , මා පෙම්කල උන්ව යලිත් හමුවෙන්නට තිබුනානම් …….ප්‍රේමය කියා දෙයක් නොතිබිනි නම් මෙලහටත් අප බොහෝ දෙනෙකු මියදී අවසන්‍ ය.මේරිලාද ,මලර්ලාද ,සෙලින්ලාද අපට හමු වී ඇත. නමුත්…..මලර්ගේ මතකය තාමත් හිත රිද්දනාවාය. 80 දශකයේ ඉපදුනු. උන්ගේ ප්‍රේම කාව්‍ය ප්‍රෙම්නම් යැය් මෙහිම සඳහන් කොට තිබෙනු දුටුවෙමි. සැබෑය. . . … අපි පෙම්කලේ එසේය. දෙයක් ඔබට. පැවසිය යුතුමය. මලර් කෙනෙකු මුනගැසුනෝතින් අත් නොහරින්න . .. මලර්ලා අපි සතුටින් සිටිනවාට කැමැතිට( සෙලිනුත්) . ” ඌ දැන් සතුටින් ඉන්නවනේ ” මලර් එසේ කියනු ඇත.

ප්‍රේම්නම් #නුබ මගේ හිත හොඳටම රිද්දුවේය. හදවතේ සියුම්ම තැන් ස්පර්ශ කලේය. හදවත එලියට ගෙන රිදුනු තැන් පිරිස්සමි.ආදරෙ සොයමි25591824_1742403409127731_4458345892012510898_n

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s